poradniarodzinna.org.pl

Nasi specjaliści

Ks. Arkadiusz Lechowski

Terapeuta

Terapeuta

Terapeuta, kierownik duchowy i interwent kryzysowy. Jako terapeuta czerpie inspiracje z logoterapii Viktora Emila Frankla. Pracuje w oparciu o metodę Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (BSFT – Brief Solution Focused Therapy).

 

Od 2020 r jest dyrektorem Centrum Służby Rodzinie.

Psycholog

Absolwent psychologii o specjalności psychologia rodziny, rozwoju i edukacji na UŁ oraz studium interwencji kryzysowej. Posiada 11 lat doświadczenia w zawodzie psychologa. Zajmował się selekcją i orzecznictwem na potrzeby Sił Zbrojnych RP, wsparciem i poradnictwem psychologicznym oraz interwencją kryzysową. Ma doświadczenie w pracy z osobami w kryzysach życiowych, trudnościach małżeńskich, doświadczających przemocy oraz z osobami których bliscy są uzależnieni. W kontakcie indywidualnym oraz grupowym wykorzystuje Terapię Krótkoterminową Skoncentrowaną na Rozwiązaniu.

Od ukończenia studiów stale podnosi kwalifikacje i zdobywa nowe umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach specjalistycznych z zakresu terapii, poradnictwa i interwencji kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Centrum Terapii Krótkoterminowej oraz Polskim Instytucie Ericksonowskim.

 

Artur Kolańczyk

Psycholog ze specjalnością: psychologia zdrowia i kliniczna

Monika Milenkiewicz

Psycholog ze specjalnością: psychologia zdrowia i kliniczna

Psycholog

Psycholog ze specjalnością: psychologia zdrowia i kliniczna (UŁ), ukończyła także studia podyplomowe z zakresu diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie w trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji. Wiedzę i doświadczenie zdobywała m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradni Psychologicznej oraz w Centrum Służby Rodzinie.

W pracy z klientem stosuje głównie techniki terapii poznawczo-behawioralnej oraz terapii akceptacji i zaangażowania, bliska jest jej także praca w duchu dialogu motywującego, udziela wsparcia osobom doświadczającym trudnych emocji (smutek, lęk, poczucie winy, krzywdy, straty), doznającym trudności w relacjach, radzeniu sobie ze stresem, przeżywającym stany niepokoju, obniżonego nastroju, zamartwiania się, braku motywacji. 

 

Psychoterapeuta

Psychoterapeuta (w trakcie procesu certyfikacji) pracujący w oparciu o metodę Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (SFBT –Solution Focused Brief Therapy). Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, uczestnik licznych warsztatów i szkoleń prowadzonych przez wybitnych specjalistów z zakresu SFBT (Marie Christine Cabie – Francja; Brigitte Lavoie – Kanada; Geert Lefevere – Belgia; Guy Shennan – Anglia; Peter Sundman – Finlanda; John Wheeler – Anglia).

 

W swojej pracy kierujący się kodeksem etycznym Polskiej Federacji Psychoterapii, a także systematycznie poddający swoją pracę superwizji. Od kilku lat współpracujący ze Stowarzyszeniem „POMOST”. Współorganizator turnusów dla młodzieży i osób dorosłych jąkający się, w trakcie których pełni rolę psychoterapeuty. Ponadto, doktor nauk społecznych w dyscyplinie socjologia, na co dzień pracujący w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego.

Kamil Brzeziński

Psychoterapeuta

Joanna Malinowska

mgr psychologii klinicznej, psychoterapeutka ISTDP (certyfikowana przez International Experietial Dynamic Therapy Association)

Psycholog

Od 1999 roku pracuje w podejściu krótkoterminowym, od 2003 głównie w podejściu systemowym, a od 2017 w podejściu intensywnym psychodynamicznym (ISTDP). Uczestniczy regularnie w zaawansowanych szkoleniach, superwizji, asystuje w szkoleniach ISTDP. Pracuje z nastolatkami, indywidualnie z osobami dorosłymi oraz z parami i rodzinami.

Psycholog

Psycholog (absolwent KUL), interwent kryzysowy, konsultant telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Ukończył studia podyplomowe na UW, obecnie kształci się jako terapeuta w oparciu o metodę Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (SFBT –Solution Focused Brief Therapy). Ukończył wiele kursów i szkoleń (m.in.: z psychoterapii psychoanalitycznej, z terapii uzależnień MONAR). Ukończył aplikację kuratorską, przez 17 lat pracował jako zawodowy kurator sądowy. Świadczy wsparcie także w sprawach z pogranicza psychologii i prawa oraz resocjalizacji. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz we wsparciu rodziców w problemach wychowawczych.

 

Prowadzi szkolenia nauczycieli, wychowawców, pracowników socjalnych, czy policjantów. Był wiceprezesem Krajowego Stowarzyszenia Resocjalizacji, jest członkiem Wojewódzkiego Panelu Ekspertów, współpracuje m.in. z Regionalnym Centrum Polityki Społecznej, Fundacją Innopolis.

Od czasu do czasu pojawia się w TV, czy radiu w roli eksperta.

Filip Tworkowski

Psycholog

Magdalena Pacholska

Pedagog, logopeda, terapeuta

Pedagog, logopeda, terapeuta

Absolwentka kierunku pedagogika społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła Szkolenie w zakresie metody „Dam Radę” i metody „Jestem z Ciebie Dumny”. Od wielu lat pracuje jako pedagog szkolny. Ukończyła kursu Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (BSFT) i w tej metodzie pracuje. Swoje doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Ośrodku Terapii Rodzin, Centrum Praw Kobiet, gdzie miała możliwość pracować z rodzinami, parami i indywidualnie.

W wolnym czasie śpiewa w jednym z najstarszych łódzkich chórów- Chórze Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia.

 

Psycholog

Nazywam się Jan Miedziak, ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Bardzo ważne jest dla mnie stałe poszerzanie kompetencji, dlatego podjąłem naukę w rekomendowanej i atestowanej szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej Centrum CBT EDU w Warszawie.

Doświadczenie w pracy z osobami dotkniętymi problemami psychicznym zdobyłem na Oddziale Zaburzeń Psychotycznych w łódzkim szpitalu przy ul. Czechosłowackiej oraz w Ośrodku Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR.

W relacji z drugim człowiekiem bardzo ważna jest dla mnie empatia, autentyczność i zrozumienie, również w swojej pracy staram się kierować tymi wartościami.

Zapraszam do kontaktu osoby dorosłe, które czują, że realizacja swoich celów życiowych wydaje się być trudna oraz sprawia dyskomfort psychiczny. Oferuję pomoc w:

– rozpoznaniu i zrozumieniu swoich problemów oraz odnalezieniu w sobie zasobów potrzebnych do ich rozwiązania

– uwolnieniu napięcia związanego z trudną sytuacją życiową oraz natłokiem przeżywanych emocji i uczuć

 

– doskonaleniu umiejętności koniecznych do realizacji swoich potrzeb

Jan Miedziak

Psycholog

Magdalena Sałacińska-Kulesza

Logopeda, psycholog

Logopeda, psycholog

Absolwentka podwójnych studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim. Logopeda i psycholog w trakcie studiów z Wczesnej Interwencji Neurologopedycznej. Na co dzień pracuje jako logopeda i psycholog zarówno w placówkach medycznych, jak i oświatowych. Specjalizuje się w diagnozie dzieci od urodzenia do 5 roku życia, prowadzi terapie opóźnionego rozwoju mowy i innych zaburzeń rozwojowych. Udziela także porad w obszarze trudności żywieniowych u niemowląt i dzieci.

 

Prywatnie fanka dobrej książki, szczęśliwa żona i miłośniczka długich spacerów.

Mediator

Absolwentka architektury
na Politechnice Szczecińskiej oraz teologii na Uniwersytecie Kardynała
 Stefana Wyszyńskiego. Ukończyła szkolenia z zakresu mediacji w Polskim
Centrum Mediacji. Posiada 
ponad 20 letnie doświadczenie w działaniach pedagogicznych i
społecznych zdobyte w trakcie pracy 
w szkołach, podczas pełnienia służby instruktorki Związku Harcerstwa
Rzeczypospolitej oraz w 
Łódzkim Hospicjum dla Dzieci Łupkowa (jako wolontariusz i koordynator wolontariatu). Autorka i realizatorka kursów i szkoleń z zakresu rozwiązywania konfliktów i komunikacji interpersonalnej.

Aktualnie prowadzi prywatną praktykę mediatora oferując pomoc w rozwiązywaniu konfliktów w szeroko rozumianych sprawach rodzinnych ale także sąsiedzkich itp.

Prywatnie żona, a także mama i babcia całkiem sporej gromadki dzieci i wnuków.

 

 

Elżbieta Czuma

Mediator

Agnieszka
Tybura-Gadzińska

Psycholog

Psycholog

Jestem psychologiem o specjalności klinicznej oraz pedagogiem. Odbyłam liczne szkolenia w zakresie interwencji kryzysowej, pomocy emocjonalnej, uzależnień, doradztwa zawodowego. Praca jest moją pasją, dlatego jestem w nią w pełni zaangażowana. Posiadam doświadczenie w pracy z seniorami, osobami doświadczającymi kryzysu, depresji, lęku. Udzielam wsparcia w zakresie dotarcia do osobistych wartości, celów oraz mocnych stron.

 

Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek prawo. W latach 2013-2015 odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Od 2016 roku prowadzi własną Kancelarię. Z Centrum Służby Rodzinie związana od 2015 roku, gdzie udziela porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, spadkowego, rodzinnego, prawa pracy.

Monika Maciejczak

Radca prawny

Adw. Wojciech Szurgot

Adwokat

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UŁ kierunek prawo. Autor książki “Prawo jako fundament cywilizacji łacińskiej w myśli Feliksa Konecznego”. W latach 2007-2011 odbył aplikację adwokacką w Izbie Łódzkiej. Od 2011 roku prowadzi własną Kancelarie Adwokacką. Z Centrum Służby Rodzinie związany jako wolontariusz i prowadzący odpłatne poradnictwo prawne.

Terapeuta uzależnień

Magister pedagogiki w zakresie polityki społecznej. Specjalista psychoterapii uzależnień. Prowadzi terapię indywidualną i grupową osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych oraz uzależnionych od hazardu. Od wielu lat zajmuje się tematyką przemocy w rodzinie, przemocy rówieśniczej, zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, odpowiedzialności prawnej za dziecko, odpowiedzialności prawnej nieletnich, prowadząc konsultacje indywidualne, udzielając wsparcia osobom w kryzysie, jak również realizując szkolenia dla instytucji. Uczestniczył w wielu projektach np. „Młodzi przeciw Przemocy”, „Ekstraniania”. Jest współtwórcą „Procedur postępowania wobec niepełnoletnich uczniów w szkole”, programu prewencyjnego „Bezpieczna szkoła”.

 

Sławomir Adamczewski

Terapeuta uzależnień

Psycholog

Psycholog, psychotraumatolog, w trakcie całościowego szkolenia z psychoterapii systemowo-psychodynamicznej oraz kursu Somatic Experiencing® dla terapeutów pracy z ciałem i psychoterapeutów. Absolwentka Studium Interwencji Kryzysowej, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, uczestniczka szkoleń i konferencji m.in. w zakresie terapii, pracy z traumą, pomocy psychologicznej po stracie, psychoonkologii i diagnozy psychologicznej. Pracę poddaje stałej superwizji.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na oddziałach psychiatrycznych w Pabianickim Centrum Psychiatrycznym, w Fundacji Gajusz, Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie CUKINIA, Fundacji NAGLE SAMI oraz Hospicjum Domowym NZOZ Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Wcześniej związana była z pracą badawczą na Politechnice Łódzkiej, gdzie uzyskała stopień doktora nauk technicznych.

Anna Stefaniuk-Grams

Psycholog, psychotraumatolog

Specjalista pracy
socjalnej

Absolwentka kierunku pedagogika społeczna w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła Szkolenie w zakresie metody „Dam Radę” i metody „Jestem z Ciebie Dumny”. Od wielu lat pracuje jako pedagog szkolny. Ukończyła kursu Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (BSFT) i w tej metodzie pracuje. Swoje doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobywała w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Ośrodku Terapii Rodzin, Centrum Praw Kobiet, gdzie miała możliwość pracować z rodzinami, parami i indywidualnie.

W wolnym czasie śpiewa w jednym z najstarszych łódzkich chórów- Chórze Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia.

 

Magdalena Więckowska

Specjalista pracy socjalnej

Kontakt

Poradnia Rodzinna
przy Centrum Służby Rodzinie

Godziny pracy recepcji: 11:00 - 19:00